Hakkımızda
AkTur

Hakkımızda

1970’li yıllarda Özer Türk isminde çok kıymetli bir bürokrat, Muğla’ya vali olarak olarak atanıyor. 1971 yılında AK-TUR A.Ş.’yi kuruyor. Söz konusu şirket yapısı altında Bodrum ve Datça’da birer site planlıyor. 1975-1981 yılları arasında, Datça’da 1275 Bodrum’da ise 633 konutun inşaatını bitiriyor. Daha sonra da apart tesisler ile ilgili çalışmayı tamamlıyor. Kuruluşta Konut sahiplerinin hepsi AK-TUR AŞ.’nin ortağı oluyor.

Kiralama ve turizm faaliyetlerinden elde edilen gelirler bir yandan AK-TUR’un ihtiyaç duyduğu hizmetleri sağlarken, aynı zamanda kendini geliştirebilmesi, yeni yatırımlara yönelebilmesi için de imkan yaratıyor.

Günümüzde hemen her konuda kullanılan temel kavramlardan biri “sürdürülebilirlik”. Özer Türk daha 1971 yılında AK-TUR A.Ş.’yi sürdürülebilirlik üzerine inşa ediyor. O tarihte ortak sayısı 2 bin 500, bugün ise 2 bin 783 ortak sayısına ulaşılıyor.

AK-TUR A.Ş. ,SPK’ya bağlı bağımsız denetim firması tarafından denetlenen bir şirkettir.
AK-TUR, 2019 yılında Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği’nin, Türkiye çapında verdiği, “Öncü Turizm Şirketleri” kategorisinde ödüle hak kazanıyor.
AK-TUR A.Ş. yaklaşık 48 yıllık bir birikimle ve sağlam atılmış temeller ile yoluna güvenle devam ediyor.

Oğuz Özay Tanıtım